פסטיבל קולנוע mrff 2022

פסטיבל קולנוע MRFF 2022

זוהי שנתו השלישית של פסטיבל הקולנוע MRFF בניהולה של נגה דקל. הפסטיבל הופך את רובע דרכי הבשמים במצפה רמון לעיר סרטים עם נקודות הקרנה אינטימיות, דקה מהמדבר הפתוח.

כל הפרטים על פסטיבל הקולנוע MRFF

לנוחיותכםן- התכניה המלאה של פסטיבל הקולנוע מצפה רמון השלישי 2022 MRFF בין התאריכים 23-26.8, בחוברת דיגיטלית.

לפתיחת התוכנייה בדפדפן >>

להורדת התוכנייה >>

בתוכניה תמצאו לו"ז ופירוט של כל ההקרנות, הסדנאות וההופעות בעיירת הקולנוע שלנו, אשר ממוקמת ברובע דרכי הבשמים במצפה רמון.

במתחם שבעה מוקדי הקרנה

🎩 רובע מלייה

– ראש העיירה! המתחם בו יוקרנו סרטים ישראליים גדולים מהחיים כמו 'ויהי בוקר' של ערן קולירין, 'קריאה לחלומות' של רן סלוין, וכן הקרנת בכורה של סרטי הקונסטלציות (סרטים קצרים שנוצרו במסגרת הפסטיבל בשילוב כוחות של יוצרים מצפאיים ויוצרי קולנוע מכלל הארץ). התכנים נוגעים בשילוב בין האמנויות והפואטיקות, ולעתים בתיאטרלי שבקולנוע- כיאה לפעימה, מתחם שהוא בית ספר לתיאטרון במצפה רמון.
מיקום > פעימה – בית ספר לתיאטרון במצפה רמון, הר בוקר 6

🍷 בית גודאר

כומר העיירה! מתחם בו יוקרנו סרטים כמו 'One way street' של ארז פרי, 'בצל הים' של טל אלקיים ו'The end' של רוני הרמן. סרטים שנוגעים באוונגרד, חוקרים את השפה של הקולנועית ונושאים בשורה חדשה. כמו כן, במתחם זה, יוקרנו סרטי הקונסטלציות בהקרנה חוזרת.
המתחם במקורו בית קפה עם אווירה פריזאית, עם חצר אחורית שמדמה 'מאחורי הקלעים' של קולנוע, עם הקרנה פנימית של וידיאו ארט על גבי הקירות.. הזוג שמנהל את המקום, רוני הרמן ואליאן דבש, כאילו יצאו מסרט של גודאר ואין מרגש מזה, לראות איך המקום מדבר את התוכן והצורה יחד.
בנוסף.. למיטיבי לכת.. במתחם תתקיים הקרנת לילה של הסרט 'ההר הקדוש' מאת גאון החודורובסקי.

מיקום > מתחם הבקסטייג' סטודיו, הר ארדון 8

⛓ כלא טרבולטה

 שוטר העיירה! המתחם בו יערכו הקרנות ופאנלים של הבמאית האקסצנטרית הדר מורג, והצלמת המרגשת מאי עבאדי גרבלר. תכנים שנוגעים בקצוות, במיניות, 'בטאבו', חותרים תחת המבנה הקלאסי ומביאים נושאים שבשוליים לקדמת הבמה. הקולנוענית והמפיקה השותפה לפסטיבל- מרב קטורזה, תנחה הרבה מן התכנים הללו במתחם. כמו כן, יוקרנו במתחם מבחר סרטי וידיאו דאנס, ברוח המקום 'זוזימה'- בית ספר לתנועה ומחול.
מיקום > Zuzima – זוזימה – בית לתנועה עכשווית, הר ארדון 6

💣 מסתור בונואל

פושע העיירה! כמו חדר בריחה ששוכן מתחת לאף של אגף המשטרה והכליאה, שם התת מודע של לואיס בונואל עובד שעות נוספות. במתחם יוקרנו בלופ סרטים סוריאליסטים ודאדאיסטים, ויוצגו תערוכות מקומיות של מבחר אמנים ממצפה רמון. הסטודיו במקורו מוקדש לאמנות רב תחומית של היוצרת המקומית תיאה פרידמן.

מיקום > סטודיו תיאה, הר ארדון 6 (ממש סמוך לזוזימה)

🧴 בית אלקבץ

אחות העיירה! המתחם בו יערכו הקרנות של סרטים וסדנאות שמכניסים אותנו למרחב המעבדתי של הקולנוע. נזכה בארוע 'מאסטר קלאס' – סדנת כתיבה עם הבמאי ערן קולירין, מבחר סרטים אמנותיים של בוגרי מכללת ספיר, אוצרות סרטים קצרים מהארץ ומהעולם וסדנת רישום עם ג'וש באום. המתחם הוא בית העסק פארן- רוקחות תוצרת מצפה של סבונים ותכשירי קוסמטיקה טבעית, מה שמחזיר אותנו למעשה האלכימי של אמנות הקולנוע

מיקום > FARAN (פארן) קוסמטיקה טבעית וסבונים, הר ארדון 12

💄 פינת מונרו

האופה היפה של העיירה! המתחם בו נתענג על קלאסיקות כמו 'בעלים' של קסאבטס, 'הנאהבים מפריז' של ליאו קראקס, ונטעם מאמנות האנימציה במקבץ סרטים קצרים של מכללת ספיר. ויו היא חנות יד שניה לבגדי וינטג' ומספרת סיפור כשלעצמה. במתחם זה נחזור במנהרת הזמן לסרטים שעיצבו מסורת קולנועית, הטמיעו שפה, לבוש, קודים ודמויות אלמותיות

מיקום > ויו, בית קפה יד שניה, הר בוקר 10

🕳 מחילת צ׳פלין

הומלס העיירה! מתחם הופעות ומסיבות, לשם בורחים לרגע מתודעת הקולנוע אל הקולנוע של החיים, בכל זאת קצת צריך. במתחם נהנה מהופעה של נגנים מהמרכז למוזיקה על גבי מיצג וידיאו ארט, ונחתום במסיבת סוף פסטיבל מהסרטים, כמו שרק פאב הברך יודע להרים.

מיקום > מתחם פאב הברך, הר בוקר 10

 

🌝פסטיבל הקולנוע מצפה רמון יתארח בשני מוקדים נוספים – האורחאן וסלינה. בשני מתחמים אלו יערכו הקרנות ספיישל של הסרטים 'תל אביב' של מרט פרחומובסקי וסרט הסגירה 'ליידי עמר' של יגאל זקס ונעם גיל. שתי ההקרנות ילוו בפאנלים מרתקים ומיוחדים בנוכחות היוצרים.
מה נשאר? תושבי העיירה הלא הם אתם.ן, קהל הפסטיבל.
מיקום 1 > האור-חאן ברובע הבשמים, הר בוקר 13

מיקום 2 > סלינה דזרט גארדן, הר בוקר 4

 

נתראה בחגיגות פסטיבל הקולנוע, מצפה רמון 🌵 🎬

שתפו חברים:

וואטסאפ
פייסבוק
פינטרסט
טוויטר
מייל
הדפס

עוד דברים שעשויים לעניין אותך

משחק כדורגל בין ילדים במצפה רמון 2020
בלוגרים מצפאים
ערן שפי

החוקרת שטלטלה את מצפה רמון

בשנים 2010 עד 2014 חקרה האנתרופולוגית דוקטור ריינה רעות בנדריהם את מערכות היחסים בין קהילות במצפה רמון. כשיצא המחקר לאור הוא חולל סערה ביישוב.
ערן שפי האזין לפודקאסט של ״המעבדה״, סיכם את הדברים והוסיף מחשבות משלו.

קראו עוד »
הכביש במכתש רמון - מהו סוד החוויה המצפאית
בלוגרים מצפאים
זיו סגל

סוד החוויה המצפאית

לכל אחת ואחד מאיתנו יש את הרגע הזה, בדרך למצפה רמון, בו אנחנו מרגישים שמשהו בתוכנו נרגע, משתנה, נפתח.
לכל אחד ואחת מאיתנו, יש את הרגע הזה, ביציאה ממצפה רמון, שמיצר געגוע, תשוקה להישאר, רצון לחזור.
ואז אנחנו, כל אחד על פי מגוריו, דרכו, עיסוקיו ועתותיו, באים והולכים, נשארים ועוזבים.
מהו סוד החוויה המצפאית? מה קורה ומתקיים במצפה רמון שגורם לנו להרגיש משהו שלא הרגשנו בשום מקום אחר? רבים מאיתנו עמוסי טיולים וחוויות עולמיות וממשיכים להעמיס אותן. רבים מאיתנו מטיילי שטח ועומק, רוח ושבילים, ובכל זאת גרים ו/או חוזרים לבקר במצפה רמון | מאת זיו סגל

קראו עוד »
מדרשת מצפה רמון לאמנויות ורוח - מגשימים את החלום
בלוגרים מצפאים
זיו סגל

מדרשה לאמנויות ולימודי רוח במצפה רמון – מגשימים את החלום

בשנים האחרונות נולדו במצפה רמון בתי ספר בתחומים שונים: תיאטרון, קרקס, מחול, מוסיקה, לימודי רוח, אמנות. זיו סגל חושב שהגיע הזמן להגשים חלום ישן ולהקים את מדרשת מצפה רמון. הוא זורק כפפה לחדר. מי ירים?

קראו עוד »
 • אין תגובות עדיין
 • הוסף תגובה

  חופשה טובה מתחילה במלון טוב

  הנחות למזמינים באתר ישרוטל

  החוויה המצפאית גאה לייצר עבורכם

  תוכן איכותי מהמדבר באהבה עם כתבות, פודקאסטים, סרטונים והקלטות של אירועי מוזיקה מיוחדים.

  ספרו עלינו לכל אוהבי הטיולים, שוחרי הידע והתרבות.

  אנחנו זמינים גם ברשתות החברתיות.

  המשך גלישה נעימה ולהתראות במדבר.

  דילוג לתוכן