סדנאות מיינדפולנס במצפה רמון

מיינדפולנס ברוח המדבר

מיינדפולנס – קשיבות – היא תהליך פסיכולוגי של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בזמן הווה. אפשר לטפח קשיבות באמצעות תרגילי מדיטציה ושיח שמקרב אותנו אל עצמינו ואל השלווה. 

בעולם המודרני המהיר והלחוץ תופס המיינדפולנס מקום ככלי להשבת הקשב שלנו לדברים שפעם היו טבעיים – לנשימה, לתחושות, לקצב האיטי של הדברים. הנוף המדברי של מצפה רמון מהווה סביבה מושלמת לתרגול מיינדפולנס.

תנאים מושלמים לתרגול מיינדפולנס

מצפה רמון שוכנת בלב המדבר הגבוה של הר הנגב, על שפת מכתש רמון. בזכות גובהה זכתה מצפה רמון במזג אויר נעים נקי וצלול במשך כל השנה. הוסיפו לכך נופי בראשית טובלים בצבעים עזים, חללי אירוח מרווחים ופינות חמד מוצלות, והרי לכם תנאים מושלמים לסדנאות מיינדפולנס באוירה מדברית. 

למי זה מתאים?

ניתן לקיים במצפה רמון סדנאות מיינדפולנס לקבוצות, למשפחות ואפילו ליחידים. אנו מציעים סדנאות באורכים משתנים – החל בתרגול של שעה וחצי וכלה בריטריט של מספר ימים. מורי הדרך שלכם הם אנשים מנוסים, עמוקים, בעלי תפיסת עולם מוצקה ובעיקר קשובים.

סדנאות מיינדפולנס במצפה רמון

זה רוחניקי? אמצא את עצמי בדבר הזה?

המיינדפולנס היא דרך להרגיע את הרעשים שבחוץ ולהקשיב לכאן ולעכשיו. מתרגלי הקשיבות רוכשים כלים להתמודדות עם לחצים, פחדים, חרדות. העולם המודרני הוא עולם מהיר, לחוץ, דחוס, כזה שמרחיק אותנו מהמרכז ודוחף אותנו להשיג יותר, להגיע אל הכסף, אל האושר, אל הבטחון. קשה שלא לאבד את הדרך ולצאת מאיזון בעולם שכזה. לא פלא שדרך המיינדפולנס הפכה לדרך חיים עבור כל כך הרבה אנשים. יש בה משהו שמתאים לרוח התקופה.

דרך המיינדפולנס היא בעצם התאמה של המדיטציה לעולם המערבי. הסיבה שהיא פופולרית היא התאמתה לצרכי האדם המערבי אשר מוצא בה הרבה הגיון ואמת פנימית. המילה מיינדפולנס היא תרגום למילה סאטי, שמייצגת את הדרך המתומנת הנאצלת. במהלך הסדנאות נחשפים המתרגלים לדרך זו ומפנימים את ערכיה – ערכים שמסייעים לקיום שגרה שלווה ומאוזנת.

השפה של מורי הדרך שלנו מתאימה לרוח הקבוצה. אנשי עסקים, מורים, סטודנטים, משפחות, הייטקיסטים, אמנים, עובדי ציבור – לכולם יש מקום בסדנאות המיינדפולנס במדבר הייחודי של מצפה רמון.

בסדנה תקבלו חומר למחשבה וכלים לתרגול. לאחדים זו תהיה תחילתה של דרך מופלאה ולאחדים זה יהיה המשך של מסע. שפת המיינדפולנס יכולה להיטיב עם כל קבוצה או ארגון, ולהפיח רוח חדשה במפגש שבין אנשים ובמפגש של כל אדם עם עצמו. 

מיינדפולנס במדבר עם זיו סגל

זיו סגל מלמד ומנחה סדנאות זן ומיידנפולנס במסגרות שונות: אקדמאיות, עסקיות, קליניות (סדנאות ותוכניות להתמודדות עם מצוקות, אתגרים וקשיים בתחומים שונים ) ופרטיות. הלימוד עם זיו הוא נגיש, חוויתי ומפעפע אל תוך החיים.

דילוג לתוכן