איש עם קוקו יושב עם מחשב בבית קפה

נוודות דיגיטלית (Digital Nomad) במצפה רמון

על נוודות דיגיטלית במצפה רמון. מה זו נוודות דיגיטלית ומה יש למצפה רמון להציע למי שנדודים עם מחשב, מחברת ותפוח הם דרך חייו?

עוד לפני שהמציאו את המונח ״נוודות דיגיטלית״ וגם לפני שהמציאו את האינטרנט והלפטופ הייתי נווד דיגיטלי. התשוקה להסתובב בעולם התחילה מההפלגה הראשונה ליוון מנמל חיפה (כן, פעם היו חוסכים כסף ומפליגים במעבורת מחיפה) ומאז נשתמרה במסעות ארוכים ונסיעות קצרות מאוסטרליה, יפן ובהוטן שבמזרח ועד ארצות הברית, קנדה ופרו שבמערב. 

מצאתי דרכים שונות להיות מעודכן במה שקורה בשוק ההון, החל מעמיתים למקצוע ושיחות טלפון (בעזרת כרטיסי חיוג…) ואס אם אסים מתוזמנים ובהמשך כמובן בכל הדרכים המקוונות שהתפתחו. 

זוכר את עצמי נשאר ער מאוחר בלילה בקמפינג באוסטרליה על מנת לראות איך נפתח המסחר בארה״ב, או שם שעון מעורר כל שעתיים ביפן בשביל להתעדכן או מחפש במלונות בהוטן את המקום שבו יש קליטה. 

המשרה האקדמית שלי נותנת מרווחי זמן בין הסמסטרים והעבודה בנושאי שוק ההון וההנחיה האישית והקבוצתית יכולה להתבצע מכל מקום. כך, מצד אחד נוודות דיגיטלית אינה נותנת חופש מעבודה אבל מצד שני העבודה מאפשרת את הנוודות. יין ויאנג. כאשר מתרגלים לשילוב הזה יודעים להניח לעבודה כשאפשר ולטייל ולעצור את הטיול כשצריך לעבוד.  

המגורים במצפה רמון הם סוג של נוודות דיגיטלית ומתאפשרים באמצעות אותם מאפייני עבודה. 

גם אתם יכולים לחוות את החוויה המצפאית ולשמחתי/כם, לאט לאט מרחב האפשרויות גדל. 

מיהם הנוודים הדיגיטליים?

נוודים דיגיטליים הם יחידים, זוגות, משפחות, מכל הגילאים, המגדרים והמדינות בעולם שיש להם כמה מאפיינים משותפים:

1. סגנון חיים של חופש

2. אהבה לטיולים ומסעות

3. מחשיבים ערכים כמו ביטוי עצמי, גילוי עצמי, התפתחות אישית, תרומה לקהילה ולסביבה

4. חושבים מחוץ לגבולות והתבניות המקובלות

5. הרפתקנים וסקרנים

6. מוכנים לאתגרים ולפתרון בעיות ותקלות

7. עצמאים או שכירים שיכולים לעבוד מכל מקום שבו יש מחשב ואינטרנט. ישנם גם נוודים שמתנדבים בארגונים ופעילויות למען הסביבה והקהילה

8. אוהבים לפגוש ולהכיר אנשים חדשים

9. ספונטאניים וקשובים לרחשי הלב

10. משתדלים לחיות בהווה ולהנות מהחיים

ישנם יעדים רבים ומגוונים לנוודים דיגיטליים בעולם. בהכללה יעדי נוודות מתבססים על טבע ואפשרויות לטייל, קיומם של מרחבי עבודה משותפים Co-Working עם אינטרנט מהיר, עלויות מחיה זולות, מזג אוויר נעים, אפשרויות בילוי וקהילת נוודים. 

במצפה רמון ניתן לחוות חלק מהמאפיינים הנ״ל. 

איש יושב בבית קפה עם מחשב וקערת סלט

מקומות לנוודים דיגיטליים במצפה רמון

נתחיל בטבע. למי שאוהבים מדבר, שקיעות וזריחות, אפשרויות טיול בנופי מכתש עוצרי נשימה ומזג אוויר יבש, היישוב מצפה רמון הוא אחד המקומות היחודיים בעולם. 

ומה באשר למתחמי עבודה משותפים? כאן יש בשורה. לאחרונה הושק מרחב עבודה משותף חדש ביוזמת המנסרה – מרכז הצעירים של מצפה רמון. המרחב ממוקם ברחוב נחל גרופית 11, מצפה רמון, ופעיל בשעות גמישות ובהתאם לצורך. ניתן להשתמש במרחב בתשלום יומי, חודשי או במודל כרטיסיה. לפרטים נוספים: מעין – maayan@mzp.org.il.

>>> למידע מורחב על גרופית 11, לחצו.

ויש עוד אפשרויות. רשת סלינה מפעילה במצפה רמון שני מתחמים. הרשת מכוונת לקהל הנוודים הדיגיטאליים ומאפשרת מגוון אפשרויות לינה, פעילויות Wellness ומרחבי עבודה. 

ויש לנו את הספריה המדהימה שלנו. אומנם לא פתוחה בכל שעה שתרצו אבל כשהיא פתוחה תוכלו לשהות בחינם בחלל הספריה הנעים והמעוצב ובחלל העבודה השיתופית שבתוכה. 

כמו כן יש את קפה גינה וקפה Backstage בהם תוכלו לשבת ולעבוד ולהנות מאווירה ייחודית ואת מתחם האומנות UMA שגם בו שולחן לעבודה משותפת. 

מצפה רמון רק התחילה את ההתפתחות שלה כיישוב נוודים דיגיטאליים. לכן לא תמצאו כאן קהילת נוודים גדולה כמו במקומות אחרים בעולם. מה הפיצוי? יישוב שכולו קהילה. שוהים במצפה רמון עשרות סטודנטים מבתי הספר למוסיקה, מחול, משחק וקרקס ועוד צעירים ומשפחות שבחרו באיכות החיים של מצפה רמון. יש ביישוב פעילות תרבותית וקהילתית מגוונת בה תוכלו להשתתף וכך להכיר חברים וחברות. 

מבחינת עלויות, יוקר המחיה הישראלי אינו פוסח על מצפה רמון. שהיית נוודות דיגיטאלית במצפה רמון לא תהיה הזולה ביותר האפשרית. אבל, באורח חיים אקו-כלכלי היא גם לא תהיה יקרה מדי. 

איך מתחילים להיות נווד/ית דיגיטלי/ת?

פשוט מתחילים. הזמינו לכם שבוע או יותר במצפה רמון, בחרו את הלוקיישן ממנו תרצו להתחיל לעבוד ותשאלו איזה פעילויות מתקיימות באותו שבוע. אתר ה״חוויה המצפאית״ בו אתם קוראים עכשיו הוא מקום מעולה לקבל מידע וגם במרכז הצעירים ישמחו לספר לכם על כל האפשרויות. 

במקביל, נכנסים לקבוצות ולאתרים של נוודים דיגיטליים בעולם ומתחילים לחשוב על נסיעות ממושכות שכוללות גם עבודה. לאט לאט תראו איך אתם משתלבים באורח החיים הזה ומסנכרנים איתו מאפיינים אחרים של חייכם כמו זוגיות, חינוך ילדים והשכלה, משפחה וכו׳. 

אם יש לכם עוד שאלות על מצפה רמון ועל נוודות דיגיטלית על היבטיה השונים אשמח לנסות לענות. segalziv@gmail.com. נתראה במרחב המצפאי!

שתפו חברים:

וואטסאפ
פייסבוק
פינטרסט
טוויטר
מייל
הדפס

עוד דברים שעשויים לעניין אותך

פסטיבל הקולנוע במצפה רמון 2021 - באנר ראשי עם ירח וכותרת
אירועים ותיקים
מערכת החוויה המצפאית

פסטיבל הקולנוע מצפה רמון 2021

זה קורה ובגדול – פסטיבל הקולנוע השני במצפה רמון יוצא לדרך, עם תוכנית עשירה ואנרגיות מתפוצצות. מה יש בפנים? מה לא? כל המידע לפניכם. עוד לא רכשתם כרטיסים? הזדרזו לפני שייגמרו.

קראו עוד »
אבירם בן עזיז בפסטיבל פרמטה במצפה רמון
פסטיבל פרמטה
מערכת החוויה המצפאית

פסטיבל פרמטה מצפה רמון 2019 – אבירם בן עזיז

חשבנו שאנחנו במועדון הג׳אז, אבל הסתבר שאנחנו בעולם רחוק. חשבנו שאנחנו במדבר, אבל הסתבר שאנחנו בלב ים. חשבנו שאנחנו בשליטה, אבל הסתבר שאנחנו אבודים. דבר אחד היה ברור – אנחנו במסע שמוביל האחד והיחיד: אבירם בן עזיז

קראו עוד »
הופעה חיה בספריית מצפה רמון
הופעה חיה בספריה
מערכת החוויה המצפאית

הופעה חיה בספריה – מאיר אריאל​

בחג החנוכה התכנסנו בספריית מצפה רמון לכבד את זכרו של מאיר אריאל, אשף המילים, מספר הסיפורים הנפלא, במסגרת אירועי ״הופעה חיה בספריה״. זהו הערב השני בסדרה, והוא היה מרגש באופן

קראו עוד »
מצפה רמון - השראה בימים של בדידות
בלוגרים מצפאים
זיו סגל

העצמה בעידן הבדידות – השראה מישוב מבודד

המציאות כופה עלינו ״בידוד״, אבל הבחירה בידינו להפכו ל"לבדות" מתמירה. בידוד – לבדות במצפה רמון יכולה ללמד אותנו משהו על הדרך לעשות זאת. זיו סגל בהסתכלות על הדברים מזוית אחרת וכמה טיפים מועילים מביתו במדבר.

קראו עוד »
 • אין תגובות עדיין
 • הוסף תגובה

  חופשה טובה מתחילה במלון טוב

  הנחות למזמינים באתר ישרוטל

  החוויה המצפאית גאה לייצר עבורכם

  תוכן איכותי מהמדבר באהבה עם כתבות, פודקאסטים, סרטונים והקלטות של אירועי מוזיקה מיוחדים.

  ספרו עלינו לכל אוהבי הטיולים, שוחרי הידע והתרבות.

  אנחנו זמינים גם ברשתות החברתיות.

  המשך גלישה נעימה ולהתראות במדבר.

  דילוג לתוכן