מדיטציה בתנועה על שפת מכתש רמון בזריחה

מדיטציה - עוצמה לנפש האדם

 

מדיטציה היא תרגול המאפשר פיתוח מצבי תודעה שלווים, חשיבה בהירה ואיזון נפשי. המדיטציה יכולה לסייע להפחתה של לחץ, מתח, חרדה, דיכאון, כאב, ובתרגול מעמיק אף לשחרר מסבל לצמיתות. 

הטכניקות השונות למדיטציה רבות מספור, והן התפתחו במקביל, חלקן בהשראת האחרות וחלקן ובאופן עצמאי בתרבויות שונות בעולם עוד מאז העת העתיקה. המכנה המשותף לטכניקות המדיטציה השונות הוא היותן תרגול מנטלי אישי שהאדם מבצע בכוחות עצמו למול עצמו, בין אם יהיה בגפו ובין אם יתרגל בנוכחות אחרים.

מדיטציה ומדבר - שילוב מושלם

תרגול מדיטציה הוא מסע על פנים הנפש. נוכחות של קולות משגרת היום יום עשויה להפריע לתהליך, ולכן מומלץ לבצע מדיטציה במקום שקט ומבודד. המדבר הוא סביבה מושלמת לביצוע תרגולי מדיטציה – ביחד או בקבוצה – בשל מיעוט הסחות הדעת שיש בו.

המדבר מאפשר תהליכי נפש עמוקים. מתוך הריק של המדבר יכול האדם לבחון את עצמו ולראות את השפע שיש בתוכו. כמובן שהמדבר אינו באמת ריק. הוא עשיר בהתרחשויות, בצומח ובחיים. התבוננות במדבר יכולה להעניק למתרגל המדיטציה העמקה של התהליך מעצם הנוכחות בסביבה ייחודית זו.

סדנאות מדיטציה במצפה רמון

מצפה רמון היא אבן שואבת למחפשים את הקירבה למדבר. במצפה רמון שורר מזג אויר נעים גם בקיץ. הבקרים קרירים, האויר צלול והאוירה מעוררת השראה. מכתש רמון הפרוש למרגלות העיירה מכיל נוף עוצר נשימה, מושך לבוא אליו, לצפות בעצמתו.

עצם העמידה על שפת מכתש רמון יוצרת שינוי. יש מן רגע של השתאות. את הרגע הזה אפשר להוביל לתחילתו של תהליך מדיטציה ולעבור חוויה עמוקה, כזו שתלווה אתכם בהמשך.

 

מדיטציה בתנועה עם ורד שומרון

ורד שומרון היא מנחת גוף-נפש מוסמכת בשיטת ריו אביירטו Rio Abierto מארגנטינה וממכון וינגייט.

ורד היא בעלת ניסיון רב באמנויות חזותיות, תנועה, ריקוד, יוגה, אמנויות לחימה ואמנויות מגע וריפוי.

קבוצות שמחפשות פעילות מדיטציה בתנועה במצפה רמון מוזמנות ליצור קשר עם ורד לתאום מועד הסדנה.

דילוג לתוכן