משפחה שמחה על גג של ג׳יפ במדבר

טיול ג'יפים במצפה רמון – כל האפשרויות במקום אחד

טיול ג'יפים במצפה רמון וסביבתה הוא אחת האטרקציות התיירותיות המבוקשות. למה? כי המדריכים מעולים, כי הנוף משגע, כי השבילים כייפיים וכי זו חוויה שזוכרים לעוד שנים קדימה. יש טיולי נוף וטיולי תוכן, טיולי ג'יפים של שעתיים וטיולים של יום שלם. נציג החוויה המצפאית ישמח לעזור לכם לארגן את הטיול שהכי מתאים לכם עם טובי הג'יפאים במרחב מצפה רמון.

תוכן העניינים

טיול ג'יפים במצפה רמון - מה זה בעצם אומר?

טיול ג'יפים במצפה רמון זה להיות יחד ולחקור ארץ לא נועדת. לנוע בשבילים ברכב שנועד לכך, להרגיש את הסלעים, להנות מהחיבור אל הטבע, אל השטח.

טיול ג'יפים במצפה רמון זה לראות את הנוף חולף והנה פתאום רצים להם שני יעלים לצד הדרך, ואם זכיתם, תראו גם עדר צבאים מקפץ לצידכם כשהנוף המדברי משלים את התפאורה.

טיול ג'יפים במכתש רמון זה לחרוש את דרכי העפר בואדיות, לטפס לתצפיות מרוממות נפש, לגמוע את הנופים, לשמוח ולשיר ולהרגיש את החיים במיטבם.

טיול ג'יפים במדבר זה אומר לעצור ליד עץ שיטה עצום, לחלץ עצמות, לקבל כוס תה מתוק ומהביל, להשתרע על המחצלת ולהתבונן. אולי סלעית או אפור זנב יבקרו אתכם. אולי יש להם בשורה לקחת למקום ממנו באתם.

אפשר לצאת לטיול עם הג׳יפ שלכם, או לשכור את שרותיו של מדריך. בין אם כך או כך, הכתבה הזו תעזור לכם לתכנן את טיול הג׳יפים שלכם במדבר.

משפחה מתחת לעץ שיטה וג׳יפ חונה ליד

רעיונות לטיול ג'יפים במצפה רמון

אז איפה מטיילים? טוב ששאלתם, כי בגלל העבירות המעולה של ה ג'יפים יש מגוון רחב של אפשרויות. מצפה רמון נמצאת בליבו של המדבר הגבוה, וממנה אפשר לצאת לטיולי ג'יפים באזורים שונים בעלי אופי שונה. הנה האפשרויות לפניכם:

טיול ג'יפים למכתש רמון

מכתש רמון הוא ברובו שמורת טבע, ולא ניתן לנסוע בו ברכב מחוץ לשבילים. למזלם של חובבי טיולי השטח הוקצה בלב מכתש רמון שטח במיוחד לצורך טיולי ג'יפים, כך שאפשר לטייל וגם לדעת שהמכתש נשמר.

בטיול זה תוכלו לחוות את הנופים המשגעים של מכתש רמון מהפסגה המטריפה של הר גוונים, ועד נסיעת שטח הרפתקנית בערוצי המכתש. תקבלו הסבר על היווצרות המכתש, תצבעו את הפנים במינרלים צבעוניים, תקבלו השראה מהעוצמה של המדבר ומסיפורים על המתרחש באזור שאף פעם לא משעמם בו.

משפחה בטיול בערוץ מדברי עם ג׳יפ
ילדה עם צבעי חול על הפנים

טיול ג'יפים משולב הליכה במכתש רמון

יש מי שאוהב לנסוע, יש מי שאוהב ללכת. אבל יש כאלה שאוהבים גם לנסוע וגם ללכת, ולכם אנחנו רוצים לספר שאפשר לעשות טיול ג'יפים משולב במכתש רמון.

דוגמא טובה לכך היא האפשרות הבאה: טיול ג'יפים במכתש רמון, לינה בחניון בארות למרגלות הר ארדון המרשים, וטיול רגלי של חצי יום לפרסת נקרות.

ברוח זו אפשר להרכיב שלל טיולים, כולל לאזור היותר דרומי של המכתש.

שיירה של ג׳יפים למרגלות הר ארדון
נקיק במדבר

טיול ג'יפים קולינרי לכרמים ולמטעים של הר הנגב

הר הנגב התפתח מאד בעשור האחרון בתחום החקלאות והקולינריה. בשטחים הפתוחים שליד מצפה רמון ושדה בוקר הוקמו חוות בודדים חלוציות. אותם חלוצים נטעו כרמי זיתים וענבים, מטעי שזיפים ואפילו סברס תוכלו למצוא במדבר הגבוה.

יחד עם החקלאות התפתחה גם תיירות הקשורה ביין ושמן זית, ואפילו הוקמו מסעדות ומרכזי מבקרים שנותנים מענה איכותי לצורך של טיולי הג'יפים הן ברמת האוכל והן ברמת ההדרכה.

טעימת שמן זית במרכז מבקרים

טיול ג'יפים אל הפריחה באזור בורות לוץ וניצנה

אזור בורות לוץ ידוע במרבדי הפריחה המדברית בחודשים פברואר ומרץ. אז יוצאים מן האדמה הצהרונים והשמשונים, המוריקנדיה והזמזומית, הרתמים בוהקים בלבן וצבעונים אדומים מרטיטים את הלב.

גם בבורות לוץ מומלץ לשלב טיולי הליכה ורכיבה. ניתן לחצות לצד הדרומי של הכביש לאזור הר רמון ונחל אליאב.

עוד אזור נפלא לטיול ג'יפים הוא אזור ניצנה, שמתקיימת בו סצנה חקלאית ואמנותית רחבה.

 

נוף של הרים במדבר
שמשון פורח במדבר

טיול ג'יפים לאזור שדה בוקר

מדרשת בן גוריון הסמוכה לקיבוץ שדה בוקר שוכנת מעל לבקעת צין. אזור המדרשה, הכרמים הרחבים והעיר עבדת העתיקה, הם יעד נפלא לטיולי ג'יפים. קבלו קישור לטיול סובב שדה בוקר.

אחד המקומות המומלצים לטיול ג'יפים באזור זה הוא המעין הצונן שנופל לבריכה מגובה רב – עין עקב. ההגעה אל הבריכה היא בהליכה קצרה, לאחר שחונים את הג'יפ בחניון ייעודי.

מעין עקב אפשר להמשיך בהליכה של מספר שעות או לנסוע בגי׳פ ולהגיע למורד הסרפנטינות של מדרשת בן גוריון, שם תמיד יש מים בחורף.

אל תפספסו גם את העיר הנבטית עבדת ואת ההדרכה המרתקת של מדריכי רשות הטבע והגנים, עם סיפורים ופולקלור על העם הנבטי שיצר חקלאות מרתקת במדבר לפני 2000 שנה.

קו אופק של עיר עתיקה על הר
אנשים במדבר ליד נחל רחב

מה כדאי לקחת איתכם לטיול

רשימת ציוד קצרה שתהפוך את החוויה למושלמת:

  1. קרם הגנה.
  2. מים.
  3. משקפי שמש.
  4. כובע.
  5. ערכת קפה.
  6. נשנושים/מאפים/פירות וסכו״ם.
  7. מצלמה.
  8. משחק קופסה/צלחת מעופפת/כדור.
  9. שקית לזבל.
  10. בגד חם, אם הטיול יסתיים בערב.
פינג׳אן על רקע הר ארדון

מוכנים להזמין טיול ג'יפים? אלה ההמלצות שלנו

דילוג לתוכן